شرایط نگهداری و استفاده از کامپیوترهای کوچک

راهنمای نگهداری از کامپیوترهای کوچک

این روزها که ارزش تجهیزات الکترونیکی روز به روز بالاتر می‌رود، بهتر است که در زمان استفاده و کار با این ابزارهای کاربردی و ضروری برخی از نکات و دستورالعمل‌ها را رعایت کنیم تا نیازی به صرف هزینه و زمان اضافی برای تعمیر و یا خرید دوباره آنها نباشد. کامپیوترهای کوچک یکی از همین ابزارهای کاربردی در کار و زندگی روزمره ما هستند که با رعایت برخی از نکات و دستورالعمل‌ها در حین استفاده از آنها، به سادگی می‌توان عمر مفید دستگاه را افزایش داده و  از خرابی و سوختن دستگاه و آسیب به قطعات داخلی آنها جلوگیری نمود. ما در این مقاله با عنوان راهنمای نگهداری از کامپیوترهای کوچک ،به دستورالعمل‌های استفاده صحیح از کامپیوترهای کوچک هترون پرداخته‌ایم تا شما را در  استفاده بهینه از کامپیوترهای کوچک راهنمایی کنیم؛ پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

فضای تهویه مناسب برای کامپیوترهای کوچک

اولین نکته‌ای که باید در نظر داشت، ایجاد فضای مناسب برای تهویه کامپیوترهای کوچک است که مساله‌ای مهم و حیاتی در عملکرد کلی سیستم به حساب می‌آید. از این رو از قرار دادن دستگاه در فضاهای در بسته مانند داخل کشوی میز یا امثال آن که جریان هوا وجود ندارد، خودداری کنید. پیشنهاد می‌شود حتما به اندازه ۲۰ سانتی‌متر فضای خالی در اطراف دستگاه وجود داشته باشد تا تهویه آن به سهولت انجام شود.

تبادل حرارت در کامپیوترهای کوچک بدون فن

تبادل حرارت در مدل‌های بدون فن از بخش بالایی دستگاه صورت می‌گیرد، به همین خاطر ترجیحاً از اتصال دستگاه‌های بدون فن به پشت مانیتور خودداری کرده و آن را به صورت افقی روی میز قرار دهید تا تبادل حرارتی مناسبی با محیط داشته باشند اما در صورتی که لازم است به پشت مانیتور متصل شود حتما فاصله ۲۰ سانتی‌متری برای دستگاه از دیوار را در نظر داشته باشید تا فضای کافی برای جریان هوا و تبادل حرارت آن وجود داشته باشد.

در زمانی که کامپیوترهای کوچک بخصوص مدل‌های بدون فن را به صورت افقی بر روی میز قرار می‌دهید از قرار دادن هر گونه جسمی بر روی آنها خودداری نمایید، چرا که این عمل جلوی تبادل حرارت دستگاه با محیط را گرفته و باعث آسیب به دستگاه می‌شود.

استفاده از  آداپتورهای استاندارد

برای اتصال کامپیوترهای کوچک به برق و ارتباط آن با دستگاه‌های دیگر حتما از آداپتورها و کابل‌های استاندارد استفاده کنید. برای اطمینان از مناسب بودن آداپتور و جلوگیری از آسیب به دستگاه از آداپتوری استفاده کنید که به همراه محصول ارائه می‌شود.

قبل از جداسازی آداپتور، از خاموش بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید و در هنگام روشن بودن دستگاه از جداسازی ناگهانی آداپتور و خاموش شدن دستگاه اجتناب فرمایید. به خاطر داشته باشید که در هنگام روشن بودن دستگاه، آن را جابه‌جا نکنید.

دمای محیطی مناسب برای کامپیوترهای کوچک

محل قرارگیری دستگاه یکی از عوامل موثر بر طول عمر دستگاه است. تهویه مناسب، دمای متعادل و رطوبت کم از ویژگی‌های یک محیط استاندارد برای کامپیوترهای کوچک است. از قراردادن دستگاه در دمای خیلی بالا یا خیلی پایین خودداری نمایید. در نظر داشته باشید که قرار گرفتن دستگاه در محیط گرم ( بالای ۲۸ درجه سانتی‌گراد) یا نزدیکی به وسایلی که تولید حرارت می‌کنند باعث ایجاد خرابی و کاهش عمر مفید قطعات دستگاه می‌شود.

نحوه قرارگیری و جابجایی کامپیوترهای کوچک

کامپیوترهای کوچک هترون می‌تواند هم به صورت افقی بر روی سطح صاف قرار بگیرند و هم به پشت مانیتورها متصل شوند. پیشنهاد می‌شود دستگاه در محلی قرار گیرد که در معرض افتادن و ضربه نباشد. در زمان جابه‌جایی دستگاه نیز دقت کرده و از پرت کردن، ضربه زدن و تکان دادن دستگاه به شدت خودداری نمایید.

روش تمیز کردن کامپیوترهای کوچک

برای تمیز کردن دستگاه، بهتر است ابتدا آن را خاموش کرده و به کمک یک دستمال نم‌دار آن را تمیز نمایید و به هیچ عنوان از مواد شیمیایی یا خورنده‌های مواد برای این امر استفاده نکنید تا دستگاه و بدنه آن بر اثر رطوبت و نفوذ مواد نامناسب آسیب نبیند.

برای آشنایی، بررسی و خرید کامپیوترهای کوچک هترون به صفحه اختصاصی کامپیوترهای کوچک هترون مراجعه نمایید. همچنین جهت مشاهده پست‌های آموزشی ما به صفحه اینستاگرام هترون مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *